RQ eXtreme Radio

2006.02.21 14:41 | WWW

Nigdy nie byłem fanem ani nawet amatorem internetowego radia. Wydawało mi się, że posiadana przeze mnie muzyka na CD/MP3 wystarczy do słuchania. Ale w sumie ileż razy można słuchać tego samego? Z taką myślą zacząłem rozglądać się za jakimś internetowym radiem. Skoro większość czasu spędzam przed monitorem a komputer jest podłączony do internetu 24/7, to czemu z tego nie skorzystać?

Jako, że dość często zaglądam na strony serwisu esports.pl nie uszło mojej uwadze reklamowane i promowane tam radio RQ eXtreme Radio, które aktywnie wspiera polska scenę e-sportową.

RQ eXtreme Radio pozytywnie mnie zaskoczyło. Czym? Repertuarem! W ciągu 6 godzin słuchania usłyszałem tyle utworów Jean Michel Jarre’a ile łącznie nie słyszałem w żadnych innych rozgłośniach przez całe moje życie! Poza tym przewija się muzyka filmowa, popularne kawałki takich gwiazd jak U2, Queen, ERA, Apocalyptica. Jest też coś dla fanów polskich utworów – oprócz Kazika co prawda nic nie wymienię, bo zwyczajnie nie znam się na polskiej muzyce. Generalnie jednak repertuar koncentrował się na muzyce dobrej i sprawdzonej. No i JMJ! Tutaj wielki plus dla tworzącego playlistę! Dobra robota!

Reasumując – otwieramy http://exradio.pl/listen.pls w Foobarze, WinAMPie czy innym playerku i słuchamy!

EDIT: 22.06.2006. Jako, że w tzw. międzyczasie zmieniły się adresy do radia (jak i sama jego nazwa), stąd na niniejszej stronie wprowadzone zostały poprawki do linków.